marcusant k Bohatým bral a chudým dával:
Jak se obohatili zapálením stohů či přepadením policejní stanice? O tom, že ukradené zbraně nebyly přímým obohacením, asi netřeba debatovat. Onehdá žil v rusku jistý Koba. Zabýval se velmi podobnými aktivitami jako bratři Mašíni, jen s trochu odlišným […]
Komentář 129174
marcusant k Bohatým bral a chudým dával:
Mašíni kradli, aby měli prostředky na odbojovou činnost a posléze opuštění republiky. Není nikde uvedeno natož prokázáno, že by si za získané prostředky užívali. Prostředky měly být použity k nákupu motocyklů pro rychlý přesun během odbojových akcí a […]