Komentář 127504
» odpovědět «
Autor: DelfiCz
Čas: 2026-04-23 10:50:14
Web: neuveden
Mail: neuveden
Co je zákonné, nemusí být automaticky správné. Stejně jako ok nemusí být pravidla, která si vlastník nastavuje na svém pozemku, ale už si je tak nastavil a je to jeho právo, stejně jako je tvoje právo zakázat vstup někomu k tobě domů, kdo má zablácené boty, aby ti chodil po koberci v zablácených botech.
Lepší otázkou k diskuzi je, zda si mohu postavit na vlastním pozemku vlastní silnici a tam si nastavit vlastní pravidla a vyhnout se tak silničnímu zákonu. Pomineme teď fakt, že by to bylo nákladné a složité, protože by to znamenalo vykoupit pozemky a respektovat nějaké územní plány a nakonec tu silnici postavit. Něco jsem hrubě hledal a našel jsem něco o neveřejné účelové komunikaci a tam asi silniční zákon je též vymáhán, ale nechtělo se mi to moc pročítat - zajímalo by mě ale jako to doopravdy je.
Lepší otázkou k diskuzi je, zda si mohu postavit na vlastním pozemku vlastní silnici a tam si nastavit vlastní pravidla a vyhnout se tak silničnímu zákonu. Pomineme teď fakt, že by to bylo nákladné a složité, protože by to znamenalo vykoupit pozemky a respektovat nějaké územní plány a nakonec tu silnici postavit. Něco jsem hrubě hledal a našel jsem něco o neveřejné účelové komunikaci a tam asi silniční zákon je též vymáhán, ale nechtělo se mi to moc pročítat - zajímalo by mě ale jako to doopravdy je.