Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele egogugu (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: neuveden
Děkuji, to, co jsem říkal, nevyznělo jako to, co v podstatě řekl Urza ? Jestli to vyznělo nějak jinak, tak jsem to špatně interpretoval.
Mám totiž pocit, že řekl v podstatě to samé, jako já.
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak pak Vás daný člověk taky může podvést, např. tím, že se nebude řídit pravidly, v kterých je mj. i to, že jsou podvody legální. To zaprvé a zadruhé by to záleželo na definici kterou si určíte... Nevytvoříte tím paradox ?
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano připouštím, byť to vidím jako dost nepravděpodobné a nešťastné. Netuším za jakých podmínek by člověk neměl možnost odejít z nějakého území - že by si někdo koupil území o rozloze ČR, je nepravděpodobné, už jen protože ČR je složená z tisíců soukromých pozemků. Jak by si mohl pořídit majetky od tolika vlastníků ? Ten, kdo se dostane na ten pozemek (stát) by tím, že na něj přišel souhlasil s pravidly, které platí na tom pozemku.
Web: neuveden Mail: neuveden
Myslím slouvy obránce s napadeným. Napadající však může mít smlouvu s nějakou bezpečnostní agenturou a ta může mít smlouvu s bezpečnostní agenturou napadeného. Tyto dvě agentury by si mohly určit podmínky za jakých budou zasahovat. Oba dva, kteří mají smlouvu s bezpečnostní agenturou by však museli smluvně souhlasit s tím, že pokud ten pojištěný napadne někoho jiného, nebude ho jeho agentura chránit před tou jinou. Jinak by se agentury mohli navzájem napadat, což by nebylo úplně výhodné.
Web: neuveden Mail: neuveden
No záleží jestli chcete nějaký majetek nazvat státem. Dle mě je daný majetkem tím, čím si ho každý nazve a poté oficiálně tím, čím ho nazve jeho majitel/spravovatel. Pokud chcete založit komunu, potřebujete k tomu přeci majetek na kterém ji vytvoříte a na něm následně vyhlásíte, že nikdo nebude vlastníkem.
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano, děkuji za doplnění, máte pravdu. Myslím si však, že takovéto porušení NAPu by mělo být dobrovolné - ustanovené dle nějaké smlouvy.
Web: neuveden Mail: neuveden
Nikdo nemá právo Vás nutit respektovat NAP tím, že ho sám poruší. Na svém vlastním pozemku si můžete vytvořit svá pravidla a dát najevo, že když na něj vstupujete, tak se jimi musíte řídit. Takto to funguje i v dnešní době, akorát Vám do toho zasahuje stát, tudíž si tam nemůžete dělat, co chcete. Když se někde narodíte v dnešní době, tak v naprosté většině případů se narodíte do státu a nikdo Vám nedá podepsat smlouvu, že souhlasíte s danými pravidly. Navíc si ani nevybíráte, že se narodíte...
logo Urza.cz
kapky