Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Potulný ankapák (strana 3)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: schován
Nesouhlasím, že by se lidé nesebevraždili pouze v zoufalé finanční situaci. K tomu nejsou data. Je tedy správné předpokládat, že se mohou, ale nemusí.

Těmto lidem by nikdo neměl bránit k důstojnému odchodu ze života, ale neměla by jim být tato možnost jakkoliv zaručena, nebo a vymáhána. To je v rozporu s negativními právy, na kterých stojí anarchokapitalismus.
Web: neuveden Mail: schován
Jako anekdota dobré, už jsem ji slyšel. Na vyvození jakéhokoliv závěru mi chybí data. Kdy a kde přesně se testy dělaly? Bylo jednorázové, nebo se opakovaly?

Souhlasím se závěrem, že stát je nekonzistentní v poskytování služeb.
Web: neuveden Mail: schován
Ještě bych Vás poprosil, co se Vám zdá na příkladu/kritice nekonstruktivní?
Web: neuveden Mail: schován
Toto není kritika pro kritiku. Je to kritika k diskuzi. Podle mě ten příklad, byť extrémní, se zabitím na orgány je postaven dobře. Pokud je princip utilitarismu, že účel světí prostředky v rámci lidského jednání (zabití jednoho člověka, aby jeho orgány pomohli několika dalším lidem přežít), pak se má smysl bavit o tomto příkladu. Protože utilitarismus hodnotí pouze důsledky (konsekvence) tohoto principu, nikoliv prostředky (pokud nebyli větší, než užitek z nich - což dle mě nejde vůbec říct).

Interpersonální neporovnatelnost užitku pro mě laicky znamená, že: Nikdo nemá právo montovat se do dobrovolné směny mé/cizích lidí. Každý sám ví, co je pro něj nejlepší.
Web: neuveden Mail: schován
To víte, nemohl jsem odolat. Ale nebude to diskuze dlouhá, pokud vůbec bude :-D
Web: neuveden Mail: schován
To je naprosto v pořádku, každý máme svoje.

Výborně, na této shodě můžeme pokračovat v dalších diskuzích ;-)
Web: neuveden Mail: schován
Ano. Ale krmit je nebudu. :-D
Web: neuveden Mail: schován
Kritika může stát i sama o sobě, tím spíš pokud je konstruktivní.

OT: K interpersonální neporovnatelnosti užitku: Co se Vám na ní nezdá? Mně přijde velice elegantní, pravdivá a fungující.
Web: neuveden Mail: schován
Uživatel pézed-sto-tisíc vypadá na diskuzního trolla. Nebral bych si jej proto moc k tělu, li.
Web: neuveden Mail: schován
Souhlasím, je to tabu - to by mi nevadilo, tabu témata se mění v místě a v čase. Asistovaná sebevražda, tuším, je stále ilegální v ČR. Je mi zle z lidí, kteří se veřejně pohoršují/potěšují nad nepodařeným pokusem o sebevraždu někoho jiného.

Stát by do dobrovolného ukončení života vůbec neměl zasahovat lidem, kteří s jeho intervencí nesouhlasí (jako ostatně do všeho ostatního). Stát tímto bere možnosti těm nejzoufalejším, nehledě na to, že svými ostatními násilnými intervencemi dost možná dostal právě tyto lidi do této situace.
logo Urza.cz
kapky