Celorepubliková párty – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Enemy
Čas: 2018-10-29 00:00:02

Celorepubliková párty

Po celé zemi vypukla párty na celostátní úrovni. V každém městě v každé vesničce se slaví, někde víc, někde míň. Všichni jsme zváni a vstup je pro všechny zdarma. Po celé zemi se lidé veselí, narozeniny má totiž náš stát. Většina českých umělců vystupuje na českých náměstích, ať už jde o zpěváky, herce, tanečníky či spousty dalších. Jako vyvrcholení oslav si náš stát připravil největší vojenskou přehlídku v historii. Vojáci, obrněné transportéry, tanky, letadla a spousta zbraní jako kulomety, pušky a granáty. Státní oslavy se nevyhýbají nikomu a dotýkají se nás všech, ovšem najdou se lidé, které to nezajímá, ale víte co? Stát nezajímá, že vás to nezajímá, tahle párty je povinná, a jak jsem na začátku psal, že vstup je zdarma, tak to jsem lhal. Večírek si platíme všichni a to do poslední koruny. Takže si koukejte tuhle párty pořádně užít, protože účet vám náš oslavenec vystaví tak i tak.
Přečtení: 10880

Web: neuveden Mail: neuveden
A já už jsem doufal, že ti oslava narozenin neexistujícího státu bude fakt totálně u prdele. Vzhledem k masáži všude možně je těch posledních několik dnů opravdu nesnesitelných; a to si myslím, že i leckterému ne-anarchistovi to už musí připadat příliš. Každopádně až mně bude sto, žádnou vojenskou přehlídku pořádat nebudu a oslavu si zaplatím sám.
Autor: Denny (neregistrovaný) Čas: 2018-10-29 09:15:43
TLDR: Oslava narozenin nekoho kdo uz je skoro 30 let pod drnem, na ucet nekoho, kdo ho neznal a na oslavu neprisel...
Autor: Marťan Čas: 2018-10-29 15:54:25
Web: neuveden Mail: neuveden
Ovšem podle toho, jak fungují utopené náklady, se vyplatí si užít oslav jen když se nám to užívání líbí a pociťujeme ho jako přínos. Jelikož kdo se neúčastní, tomu se poměrná ani celá část nákladů nevrati. V tomhle, že to zaplatíme tak jako tak, souhlas, "koukejte si tuhle párty užít" jsem si vyložil jako sarkasmus. Takže vlastně celkově souhlas.

A všimněte si, že utopené náklady působí z hlediska motivací naprosto stejně, jako cokoliv tzv. zadarmo. Hezký příklad má ekonom Tím Harford v jedné své knize, kdy se organizátoři nějakého večírku rozhodli, že nápoje budou drahé ale lze si zakoupit paušál a za něj pak pít neomezeně. A pak řešili, proč se jim účastníci rozdělili na dvě skupiny, jedna popíjela téměř po kapkách celý večer jeden, dva nápoje a moc si večírek neužila a druhá nezřízeně chlastala, až někteří do němoty. Na dalším večírku tedy zkusili upravit velikost toho paušálu ale dostali totéž, jen ty skupiny tentokrát byly jinak velké. Jinak ale triviální ekonomicky příklad pro středoškoláky, jak tohle vysvětlit. Zajimavé, a pro mě naprostá záhada, proč tomu tak je, že s tímto (a s dalšími jinými, taktéž IMHO úrovni střední školy), mají problémy zákonodárci. A nikoliv zanedbatelní jednotlivci, neznalost základních ekonomických principů se běžně promítá do zákonů, načež v dalších obdobích politici řeší, proč tak skvěle napsané zákony nezafungovaly a jsou potřeba neustálé novelizace. Nejčastěji se politici mýlí všude tam, kde mají co do činění s trhem. Takže se nabízí hypoteza, že je to tím, že pokud by chápali fungování trhu, nešli by do politiky ale vydělávali by si na živobytí možná jinak. A proto se mezi politiky hromadí tyhle administrativně regulátorské typy lidí.
Autor: Honza Čas: 2018-10-29 17:36:43 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: honza.nakole v doméně seznam.cz
U učitelů se říká, že kdo neumí, učí.
U politiků to bude podobné.

Plus to, co o nich říká doktor Hnízdil, dává pěkný obrázek...
Autor: Marťan Čas: 2018-10-29 20:35:52 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A ještě se k tomu říká dodatek, že"kdo to neumí učit, ten to řídí".
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-10-29 21:04:19 Titulek: Re: [↑]
Nejste jen tak náhodou učitel?
Autor: velkej Ká Čas: 2018-10-29 23:40:55 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já to znám jinak: "Kdo neumí učit, ten píše učebnice."
Autor: Vostál Petr Čas: 2018-10-30 00:17:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Vy tři si tady pěkně zahráváte,

takhle házet panu Urzovi klacky pod nohy když má tak málo času...
Autor: norbertsnv Čas: 2018-10-30 00:22:47 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Napríklad učebnicu ankapu?
Autor: lubinew Čas: 2018-10-30 11:44:14 Titulek: Rozšíření [↑]
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Tak mě teď napadlo drobné rozšíření:

Ten kdo něco umí, ten to dělá,
ten kdo to neumí, ten to učí,
ten kdo neumí učit, píše učebnice,
ten kdo neumí psát učebnice, píše zákony...

A ti kdo něco umí jim to všem platí :-D
Autor: velkej Ká Čas: 2018-10-31 11:04:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Například. :D
logo Urza.cz
kapky