Debata ohledně převládající aktivity pravé / levé hemisféry mi přijde hodně zajímavá! Je to téma, které by bylo možná fajn někdy probrat ve Stokách :) Pro optimální fungování mozku je samozřejmě důležitá vzájemná komunikace obou hemisfér, ale každý má asi jednu část mozku víc "dominantní". Používám celý život mnohem víc tu pravou, nicméně velmi ctím logiku a konzistenci, kterou chápu zejména v analogiích pomocí příkladů a podobenství. Ve stokách proto ráda trávím čas s lidmi, kteří to mají obráceně, mám pocit, že sem přispívají spíš lidi s dominancí levé hemisféry. Je to tak?
Karel H k Není to zbytečné:
Takže tedy souhlasíte s tím, že hodnota daného produktu je závislá na konkrétní situaci? Například dvě místa - v místě, které je centrem obchodu s nějakým statkem je statek levnější než jinde? Jestli ano, tak nevidím rozdíl oproti teorii subjektivní. Měl […]
Karel H k Není to zbytečné:
Jestli pracujete s nákladovou teorií hodnoty, tak jak vysvětlujete známé příklady proti ní jako těžba diamantů a podobné?
Komentář 123842
PavelX7 k Není to zbytečné:
Když tam není exatně napísáná, tak nepoznáte. Leda nějaké subjektivné nemeratelné dojmy, kterými zakamuflujete cokoliv si můžete vycucat z prstu.
Komentáře
Komentář 82898
Pro optimální fungování mozku je samozřejmě důležitá vzájemná komunikace obou hemisfér, ale každý má asi jednu část mozku víc "dominantní".
Používám celý život mnohem víc tu pravou, nicméně velmi ctím logiku a konzistenci, kterou chápu zejména v analogiích pomocí příkladů a podobenství.
Ve stokách proto ráda trávím čas s lidmi, kteří to mají obráceně, mám pocit, že sem přispívají spíš lidi s dominancí levé hemisféry. Je to tak?
Komentář 82899
Nastavení zobrazení uživateli nechtěných a neschválených komentářů
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.