Kanál Svobodného přístavu: Urza s Timem chtějí legalizovat všechny drogy (i pro děti) – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2024-03-15 16:02:02

Kanál Svobodného přístavu: Urza s Timem chtějí legalizovat všechny drogy (i pro děti)

Přečtení: 3497

Autor: Urza Čas: 2024-03-19 10:05:12 [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To už jsme řešili; nedává to smysl hned ze dvou důvodů:
1/ Zákazy nesnižují, nýbrž zvyšují náklady na léčbu.
2/ I kdyby bod 1/ neplatil, nelze eticky obhájit státní perzekuci na základě toho, že Vám sníží výdaje; podle takové logiky byste mohl obhajovat například méně jídla pro politické vězně nebo horší (jsou-li levnější) podmínky v gulagu či koncentráku, protože to jde ze státního rozpočtu.
Je zajímavé, že u spousty věcí to lidem dochází, ale zrovna u drog ne.
Web: neuveden Mail: schován
Vychazim z toho, ze penize, ktere mi stat krade, jsou proste me. Chci si s nimi v ramci moznosti nakladat. Pokud nevim, zda plati bod jedna (naklady), muze se mi stat, ze budu prispivat na peci o lidi, co berou drogy. Ale ja proste nechci. Uznavam, ze je to ma subjektivni preference. Etika? Mluvit o etice v tomto kontextu je usmevne, jelikoz na zacatku je statni zlo ve forme prerozdelovani a i tech zakazu drog. Ja bych tuto situaci prirovnal spise k boji veznu ve veznici, kdy se kazdy v ramci svych blbych moznosti snazi urvat neco pro sebe.
Web: neuveden Mail: schován
A ty teda chceš jen urvat něco pro sebe nebo mas i nějaký vyšší cíl ? Jako třeba to špatné společenské uspořádání změnit ? Ono za svobodu se většinou bojovalo a umíralo . Pokud je pro tebe argument proti zvýšení svobody ve společnosti to , ze ti MOŽNÁ ubudou nějaké peníze , tak ti zjevně o nějakou svobodu vůbec nejde .
Web: neuveden Mail: schován
Ty nejsi ten, co ma a nema byt pro mne dulezite ci dulezitejsi nez neco jineho. A ano, me zdroje v tomto kontextu mi jsou vice nez svoboda jinych lidi brat drogy. Sam drogy neberu, takze legalizaci drog ke zvyseni miry me svobody nedojde. A jelikoz nevim, zda bod 1 plati (naklady), tak budu mit radeji vice svych zdroju. A ano, je to subjektivni, nekdo to ma urcite jinak.
Web: neuveden Mail: schován
No tak to hezky demonstrujes proč asi ankap nikdy nenastane . Tvůj boj . Ono, když ty si oplotíš svůj les, taky se tím nikomu dalším svoboda nezvýší. Takže se podobně nemůžeš divit, ze se nenajde moc lidi co té v tom bude podporovat, natož aby sami něco obětovali
Všichni už víme ze si reálné jen diskuzní žvanil (což ti ani nevyčítám) a spis okopávač kotníků , než ze by ti opravdu šlo o svobodnější společnosti a byl by si pro to ochotný něco udělat
Web: neuveden Mail: schován
Ja si myslim, ze ankap nikdy nenastane, je to utopicky ideal, ke kteremu by bylo fajn se nejak priblizit. Tak to beru ja. A ze si oplotim les a sam si budu vymahat to, aby byl zakaz vstupu dodrzovat? To je prece dobre, nechci po nikom, aby mi to platil.

Nevim, jaci vsichni vime, ze jsem diskusni zvanil??? Co to je? Okopovac kotniku? Sice nevim, co presne tento termin znamena, ale pokud to znamena, ze se vyjadruji a drzkuji proti lidem, kteri na mne parazituji, pak ano. Drzkuji na ne a urcite jim chci okopavat kotnik :-D
Web: neuveden Mail: schován
No pokud si každý rekneme ze zrovna tam tu svobodu lidem nedáme , protože se mi to z nejakoho důvodu nelíbí , tak se ničemu přibližovat nebudeme . To je aktuální stav . Jseš vlastně takovej kryptoetatista. Akorát mas trochu jinou výmluvu, proč tu svobodu ohledně drog nepovolovat, nez většina. Čekal bych ze té třeba trkne fakt , ze se na tom v podstatě shodneš s komousem jako je bača . Druha věc co mě překvapuje je, ze ses tu na tohle téma už jedno bavil a dopadlo to tak ze jsi nakonec uznal ze tvůj postoj není ideální a ze s Urzou nakonec souhlasíš. A teď sis to zjevně zase rozmyslel

Tak si to oplot přeci a vymáhej. Jen ses na to pravděpodobně příliš chudej , aby sis zaplatil dostatečně silnou bezpečnostní agenturu co to zvládne vymoct proti aktuálně nejsilnější agentuře v okolí kterou si zase rádi plati ostatní . :-P Pokud se k tomu chceš opravdu posunout , nic než tu okolní silnou většinu přesvědčit ti nezbývá.
Web: neuveden Mail: schován
Nejsem zadny kryptoetatista. Jen si hlidam sve naklady a nechci je nest kvuli tomu, ze nekdo bude brat drogy. At je bere, je mi to jedno, ale at po mne nechce platit zdravotni peci. Nebo at prinese spolehliva data, ze legalizace znamena nizsi naklady.

Jinak obecne uznavam, ze muj postoj neni "idealni". Sam take nejsem idealni, jako kazdy clovek. Nemam rad drogy. Takze ano, je to subjektivni preference, to uznavam.
Web: neuveden Mail: schován
Promiň ale přijde mi absurdní , abych údajnému anarchokpitalistovi dohledávat důkazy ze něčí svoboda mu nezpůsobí nějakou škodu. Pokud s takovou vymluvou chceš cizi svobodu omezovat , resp nechat omezenou, tak to dolož ty , ze to tak je. Tvoje nepodložená domněnka o tvých zvýšených výdajích nemůže být legitimní důvod pro omezování cizi svobody .

Pokud tvoje subjektivní preference a ambivalence pro tebe mají přednost před touhou po svobodné společnosti tak proste nejsi anarchopitalista . Nijak zásadně se od ostatních etatistu nelišíš, včetně lidi jako je Norbert . To ses proste jen sobec co chce mít rozsáhlejší práva ke svým věcem a za ankap se akorát schovávaváš
Web: neuveden Mail: schován
Autor: Urza Čas: 2024-03-19 15:20:11 [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
OK, jen jestli si rozumíme – podle této Vaší logiky je legitimní požadovat:
– Méně jídla Židům v koncentráku v třetí říši či politickým vězňům v gulazích v SSSR.
– Více nucených prací pro ně tamtéž.
– Kulku do hlavy vážně nemocným pacientům s vysokými náklady na léčbu dnes.
– Rozhodování soudních sporů hodem kostkou, jelikož je to levnější než to řešit.

Je to tak?
Web: neuveden Mail: schován
Na toto odpovidat nebudu. Vychazim proste z aktualniho stavu statniho zla a posuzuji dopady jednoho dilciho kroku (legalizace). Proste mne zajima, zda z toho budu mit prospech, nebo zda naopak ponesu naklady. Pokud by platilo, ze legalizace snizi naklady, pak jsem jednoznacne pro. Jelikoz vsak toto nevim, nejsem pro, jelikoz nechci zvysovat riziko vyssich nakladu. Ale jak jsem psal, je to ma subjektivni preference - nejsem matka tereza a nemam rad fetaky.
Autor: Urza Čas: 2024-03-20 12:25:32 [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Na nepohodlné otázky odpovídat nebudete? Jak šikovné.
Tímto pro mě jakákoliv Vaše argumentace postrádá smyslu či relevance.
Web: neuveden Mail: schován
Přijde mi zajímavé, že se dva takoví na první pohled nesmiřitelní ideologičtí nepřátelé jako Rakušák a Norbert v tolika aspektech podobají. Jednak "diskuzní" styl, třeba i když se s nimi člověk snaží diskutovat korektně a slušně, často to dopadne přesně takto. Jednak se zjevně v některých oblastech tykající se omezování cizí svobody prakticky shodují a používají proto téměř identické argumenty.
Web: neuveden Mail: schován
V poradku. Jen na nektere btw otazky neni legalni odpovidat, diky nasemu statu.
Autor: Urza Čas: 2024-03-21 09:43:11 [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tak odpovězte na ty, které legální jsou.
Nemluvě o tom, že si myslím, že tam odpovědi nelegální nejsou (i kdybyste si myslel, že političtí vězni měli dostávat méně jídla, není to popírání holoukaustu ani nenávistný projev); ale minimálně některé z nich se žádnému paragrafu ani neblíží.
Web: neuveden Mail: schován
Dost mě udivuje a zklamává, že vy, který se tady snad nejvíc stavíte proti socialistům a etatismu, právě argumentujete úplně stejně. Oni taky „jenom“ chtějí svůj prospěch. Nedávno jste označil za zlo někoho, kdo se neřídí laissez faire principem, jenže přesně ten vy teď porušujete, když chcete zakazovat drogy jenom proto, že se domníváte, že vám to neprospěje. Prosím vás, vždyť s takovým přístupem bychom k té svobodě nikdy nedošli, protože každý by si říkal ty svoje „ale“, kterými by negoval jakýkoli posun.
Web: neuveden Mail: schován
ja nechci prizpivat na lidi co maji cukrovku a min 70% z nich by se mohlo samo vylecit stravou + pohybem a je jich miliony. oproti tomu fetaku a ALKOHOLIKU kteri cerpaji statni zdravotnictvi (a pozor take do něj přizpivaji) je podle mne minimum
Web: neuveden Mail: schován
Jiste.. Ja uz jsem to dost rozebral. Proste na zaklade subjektivni preference chci tyto dve veci spojit do atomickeho celku - proste povolime drogy a zaroven zrusime zdravotni dan a statni zdravotnictvi. Jako mozna bych se nechal ukecat, aby se nejdrive legalizovalo, ale stalo by mne to hodne usili :-D
Web: neuveden Mail: schován
haha, ale vidím že už jste nalomený :D to je podle mě celkově ten zásadní problém, že se většina ankapáků neshodne právě na tom postupu, jak se k ankapu dostat. bylo by fajn kdyby to Urza v nějakém videu rozebral. a taky si říkám, jestli není jednodušší hlásat ankap ve státech, které už jsou se svobodou dál než čr ale what ever... :)

s tou legalizací, respektive dekriminalizací se můžete kouknout, jak to funguje v portugalsku. jasně, občas tam nějaký fetak zkončí v nemocnici, ale to jiní lidé, kteří si za své nemoci mohou sami taky. kdyz něco zakážete, máte další obrovské náklady navíc na policii a úředníky kteří to budou vymáhat. (to legalizací odpadne, takže setříme) pak pošlete feťáka do vězení, kde se akorát seznámí s dalšími zločinci, super... to ty veřejné peníze raději než na policii věnuju na osvětu, třeba bývalí feťáci to umí skvěle
Web: neuveden Mail: schován
Ono by stačilo, kdyby se kouknul na to co říká Urza, nebo na odhady těch nákladů co jsem mu nedávno posílal. Někde ale holt slepá nesnášenlivost má nad racionální úvahou a fakty navrch.
Web: neuveden Mail: schován
ano, kdyby si celkově lidé zjistili něco o tom, co kritizují, byl bych šťastnější :))
Web: neuveden Mail: schován
Jasne. Ale ono je proste potreba pocitat s tim, ze kazdy mame jine subjektivni preference. A ty se samozrejme projevi i tehdy, pokud bude chtit nejak evolucne (inkrementalne) odinstalovat rakovinu spolecnosti jmenem statni zrizeni. A i riziko kratkodobe vyssich nakladu vymenou za svobodu nekoho jineho muze hrat obrovskou roli. A kazdy neni tak otevreny jako ja a necha se ukecat pro podporu smazek... Stejne tak jako neexistuje homo economicus, tak proste neexistuje jedina spravna cesta k ankapu (resp. splnujici potreby ci pozadavky vsech lidi).
Web: neuveden Mail: schován
samozřejmě, ale ty preference, to se týká naprosto všeho, ne jen drog. vy jen asi máte strach, že vás ti feťáci budou nějak obtěžovat nebo nevím. :) ale tam kde se drogy alespoň dekriminalizovali to vedlo naopak k zlepšení situace a naopak prohibice vede akorát k rozkvětu mafie, úmrtím atd... to jsou historická fakta (jistě, může to být náhoda :) )

není to přece podpora smažek, to je prostře jen nezakazování svobodného nakládání se svým tělem... drogy nejsou jediná nebezpečná věc, přece

jak se ale k ankapu dostat, který krom má být první a který následný, to netuším... (ale jistě jsou země, které jsou se svobodou dál než čr, tam se dá inspirovat)

ankap z definice ani nemá splňovat potřeby všech lidí, to slibovali spíš komunisti, ne? :D
Web: neuveden Mail: schován
Jak rikam, ja jsem byl ukecan, ale spousta lidi si bude v ramci procesu rikat: proc se ma uvolnit neco, co ja nepotrebuji a za co treba ponesu naklady, proc se neuvolni neco, co vyuzivam ja... Cim dale tim vice si myslim, ze revolucni zmena je jedina mozna :-D
Web: neuveden Mail: schován
spousta lidi nebude chtit ani ankap. neargumentoval bych spoustou lidí...:)

nebyl uplně muj zaměr z vas udelat tolerantiho k drogam a nadruhou stranu vas zradikalizovat... :D

stale nevim, jak si tu revoluci prestavujete a jak myslite ze to dopadne...
Web: neuveden Mail: schován
Ja vlastne nevim, toto nemam promysleno. Ale cim dale tim vice neverim, ze je 'evolucni' zmena mozna.

A zradikalizovan nejsem, jen asi presycen :-D
Web: neuveden Mail: schován
jasně, ale to že něco nechápu, ještě přece neznamená že musím automaticky prosazovat tu druhou extrémnější variantu... ;) když ani tu navíc nemám promyšlenou. ale jestli je to na úrovni víry, tak na to samozřejmě máte právo. jen je to ještě větší utopie než ankap sám :)

jen mi nepřijde uplně vhodné k cíli do napu jako první krok porusit nap :D
Web: neuveden Mail: schován
Jak pisi, cim dale tim vice si myslim, ze inkrementalni zmena bude opravdu problematicka. Sice nemusim argumentovat spoustou lidi pro revoluci, ale je treba pocitat, ze spousta lidi proste nebude chtit nejake dilci kroky, protoze to bude znamenat, ze ponesou nejake naklady nebo se jim zvysi pravdepodobnost rizika nakladu v dusledku takove zmeny. A to se bude tykat lidi, kteri chteji ankap, ale predstavuji si jiny proces prechodu. Takze s tou spoustou lidi je treba pocitat. Opravdu nevim, jak lze bez revoluce pretvorit socialistickou demokracii na trzni spolecnost.
Web: neuveden Mail: schován
a revoluční změna nebude problematická? :) jako kdybychom všechny lidi uvedli do umělého spánku, vymazali jim paměť a mezitím anihilovali všechny politiky, tak možná. jinak si tu revoluci, nějak stále nedokáži představit... a pokud ji navrhujete tak vy byste asi měl :)

ty postupné kroky se dají dělat tak, že se právě jejich náklady budou snižovat. nižší daně atd... já vidím u každého toho kroku samozřejmě také 10 problémů, ale u revoluce vidím v lepším případě nástup "Napoleona"

dokážete si ten postupný přechod představit aspoň v jiném, více kapitalistickém státě? napadá mě švýcarsko, arabské emiráty....
Web: neuveden Mail: schován
Ano. V kapitalistictejsim state by to imho mozne bylo, jelikoz lide nemaji tak vymyte mozky, nespolehaji se na stat a umi si predstavit, ze neco jde i bez statu. To ale neni nas pripad. Nas stat je plny etatistu a socialistu, kteri maji pocit, ze stat musi resit i pohrebnictvi. Vedel jste treba, ze existuje norma na rakev a na pohrbivani? :-D Ano, existuje. Stat se sere do zivota od narozeni az po smrt...
Web: neuveden Mail: schován
to je vtipne, nic mene ne prekvapive :)
Web: neuveden Mail: schován
Ano, je to cerno-vtipne a zvolil jsem to, protoze to vystihuje podstatu naseho skoro jiz totalitniho statu, ktery se montuje do uplne vseho. Ani umrit vas nenechaji bez razitka.
Web: neuveden Mail: schován
stále by mě zajímala ale ta vaše představa o postupném (nebo revolučním) "finálním" :D řešení. klidně se můžete odrazit od jiného státu. máte pravdu, že tady žije spousta lidí i myšlenkově v socialismu (nu nás to není problém jen státu jako aparátu ale i v mozků lidí).

nestačila by prostře možnost opt-outu? tedy socialisté by si vesele mohli žít ve svém státě na dobrovolné bázi a my ostatní bysme postoupně přestali platit daně, a začali si platit soukromé pojištění a další věci, který by pravděpodobně díky konkurenci a bez regulací byli levnější...
Web: neuveden Mail: schován
Moznot opt-outu nikdy nenastane. Statni zrizeni vam nenabidne moznost nikdy se vyvazat. Mozna jen kosmeticky, ale uplne nikdy. Socialismus je postaven na prerozdelovani smerem od schopnych k neschopnym, ergo neschopni nikdy nedovoli, abyste si sve zisky nechal pro sebe, abyste si sam o sobe rozhodoval, abyste se nechal pohrbit jak chcete, abyste si otevrel skolu v garazi nebo v dome na strome, abyste vyrabel treba zakusky doma a prodaval je sousedum bez vedomi statu, atd atd.
Web: neuveden Mail: schován
tomu samozřejmě rozumím. ale i tak nejsou všechny státy stejné a asi by bylo dobré hledat postupné kroky ke svobodě. myslím, že jste zároveň říkal že ankap je utopie. ikdyby ano, tak se k tomu dá nějakým způsobem alespoň přibližovat

zároveň neříkám, že revoluci apriori odmítám, jen nevím, jak si ji mám konkrétně představit
Web: neuveden Mail: schován
Ano, v nasem kontextu povazuji inkrementalne zavedeny ankap za utopii. Bohuzel je vetsina lidi kolektivistickych a vymytych socialismem. Dokonce odmitaji zakladni premisu, ze stat je zlo a prerozdelovani take. Revoluci si opravdu zatim predstavit neumim, aby dopadla dobre pro ankap... Proste nevim.
Web: neuveden Mail: schován
ok. ovšem , pokud by ten stát byl dobrovolný, tak by zřejmě nebyl zlem, tak jim to zase neberte... :)
Web: neuveden Mail: schován
Dobre, tak ok, budu pocitove doufat, ze by to vedlo k uspore na tom praseckem represivnim aparatu, ktery by snad vyvazil zvysene zdravotni naklady. Rikal jsem, ze se necham ukecat.
Web: neuveden Mail: schován
Milé. Bolelo to moc? :-P
Web: neuveden Mail: schován
Ano... Bolelo to mou dusi :-D :-D :-D Tak koukejte ten ankap rychle zavest, nez si to zase rozmyslim. ;-)
Web: neuveden Mail: schován
jupííí :) ony i ty zdravotní náklady by byly menší. legální drogy by byly díky konkurenci levnější a dealeři by se předháněli v kvalitě. fungovalo by to tak ve zbytku trhu tak proč ne zde :) navíc toto je již ověřeno praxí. neumyslných předávkování a dalších zranění by tedy bylo méně

považuji vás tedy tímto za ukecaného :))
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky