Koupíme to. Za Vaše peníze. – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: velkej Ká
Čas: 2018-09-10 00:00:02

Koupíme to. Za Vaše peníze.

Blíží se volby (ty se blíží vždycky) a rotačky nestíhají tisknout všechny ty mordy na bilbordy a vedle nich hromady prázdných frází. Některé jsou humorné, jako třeba nápis "Odpady zdarma" vedle tří exemplářů odpadu. Jiné spoléhají na nízkou mozkovou kapacitu cílového voliče, jako např. "Nižší daně lidem, vyšší daně bankám" (jako by lidi měli peníze někde jinde). Jiné zase hrají politické bulšit bingo vařením slovního guláše, např. "Kvalitní vzdělání - Poctivá práce - Důstojné stáří" (chybí už jen pevná stolice). To jsou všechno takové neškodné humorné věci. Horší je, když politik slibuje něco konkrétního.

"Vykoupíme byty v problémových lokalitách," hlásá jedna banda poťouchle se usmívajících ksichtů. Na první pohled skvělý nápad, dokud si neuvědomíte, že:
1) Ty byty mohly ty ksichty koupit kdykoliv před volbami, za své. Tak na co čekají?
2) Místo toho vykoupí byty za obrovské peníze z rozpočtu města, tedy z daní, tedy z peněz sebraných lidem včetně Vás. Tento konkrétní bytový font se privatizoval v 90. letech, byt 3+1 se prodával za 40 tisíc. Dnes tentýž byt v takové problémové lokalitě stojí více než desetkrát tolik. Město tedy výkupem na každém bytu tratí nemalé částky, naopak spekulanti si můžou docela nahrabat.
3) Co udělají, když radnici ty byty někdo neprodá? V komunálu nic, takže ten slib ani reálně nesplní.

Tak za peníze lidí, které by bez pohrůžky násilím nedostal, hodlá politik udělat něco, co by úplně klidně mohl udělat sám, jenže by musel zaplatit svoje peníze. A lidi ještě nadšeně tleskají, jak je ten svět hezky zařízen. Jedni orají a vláčejí, a ti druzí sklízejí.
Přečtení: 12773

Autor: velkej Ká Čas: 2018-09-10 07:46:08 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jojo, slogan je zdá se unikátní :)
Web: neuveden Mail: schován
A aké riešenie ponúkate pre spomínaný prípad neplatičov v bytovke? Namiesto virtuálneho násilia ( dane ) predať byty neplatičov v exekúcii a skutočným násilím ich vyhnať z bytu na ulicu? Z pohľadu daňového polatníka by to bolo spravodlivejšie, ale potom sa prestaňte vychvaľovať údajným nenásilím, keďže neplatiča z bytu bez hrubej sily nedostanete. To isté rómske osady na cudzích pozemkoch.
Autor: Glande Čas: 2018-09-10 10:03:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, daně nejsou žádné virtuální násilí. Zkuste je neplatit a odmítněte i otevřít exekutorům...
Pokud někdo dobrovolně uzavře smlouvu a nájmu bytu, má povinnost nájem platit. Neplatí-li, má majitel právo se domáhat neuhrazených peněz, nakonec třeba i násilím.To samé romské osady - jsou na cizích pozemcích neoprávněně. Vaše příklady s NAPem nemají nic společného. Nejde o pacifismus bez násilí, ale o princip neagrese - tj. že si člověk NESPRAVEDLIVĚ nezačne jako první. Ale ten kdo vědomě porušuje smlouvu má nést dle ní následky.Kdo dokonce okupuje cizí majetek se dopouští agrese.
Autor: norbertsnv Čas: 2018-09-10 12:27:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ak chcete kľudne môžete nesúhlasiť s mnou použitým pojmom virtuálne násilie, ale ja chcem rozlíšiť bezprostredné fyzické násilie od situácie kedy časom pri splnení pár ďalších podmienok môže tiež dôjsť k použitiu fyzického násilia.
Ak som ten prípad neplatičov správne pochopil, tak to nie sú podnájomníci ale vlastníci odkúpených bytov ktorí neplatia za vodu, plyn, elektrinu. A neviem ako je to v ich panelákoch, ale v paneláku kde bývam sú rozvody vody a plynu vedené v bytovom jadre vovnútri bytu, takže sa nedajú odstaviť zvonku a preto chcú vodárne či plynárne odstaviť celý panelák, čo by sa ale dotklo aj platiacich nájomníkov. Podobné prípady sme mali aj u nás na Slovensku, ale už nepamätám ako sa to vyriešilo, ale myslím že nie odkúpením bytov od neplatičov za trhovú cenu.
Autor: velkej Ká Čas: 2018-09-10 13:49:10 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano, rozvody jsou v jádrech, jinak se ani paneláky v ČR a SR nestavěly. Neplatí majitelé, neplatí nájemníci, je to různé. Větší problém je ale ten, že ČR podporuje bydlení nezačlenitelných osob tím, že vyplácí příspěvek na bydlení, a ne malý, a to přímo majiteli bytu za nájemníky. Takže zatímco v oné problémové lokalitě je tržní nájem mezi 5 až 10 tisíci měsíčně, stát dá za nezačlenitelného nájemníka 24 tisíc. Kšeft jako prase. Kup byt za 300 tisíc (ano, takhle levné ještě loni byly), nacpi si tam rodinku nezačlenitelných, vyfasuj na ně 300 tisíc za rok, naštvi s nimi ostatní obyvatele paneláku a příští rok kupuješ další byt, ideálně v témže paneláku. Řešením je samozřejmě zrušit ten příspěvek, ale to se žádnému politikovi nechce, protože potřebuje hlasy nejen těch nezačlenitelných, ale i dalších lidí, kteří bydlí někde, kde si to nemohou dovolit.
Autor: Enemy Čas: 2018-09-11 10:54:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
no podle me kazdy dum musi mit hlavnj uzaver ktery patri tomu kdo tu vodu plyn teplo prodava , pokud tam to fakt tak neni tak vzit bagr a ty uzavery udelat je to posledni.
Autor: velkej Ká Čas: 2018-09-10 10:15:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
NAP není nenásilí. NAP je neagrese. V tom je trochu rozdíl.
Autor: Lumír Pařízek Čas: 2018-09-15 01:28:16 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.mises.cz/ Mail: neuveden
Takže vlastně podle vaší definice, mafie používá pouze virtuální násilí? Při vymáhání výpalného žádné násilí tedy nepoužívá, tak jako stát?
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-09-15 07:50:30 Titulek: Re: [↑]
Vy nevidíte medzi štátom a mafiou žiaden rozdiel?
Autor: Lumír Pařízek Čas: 2018-09-15 09:50:52 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.mises.cz/ Mail: neuveden
Příliš velký rozdíl tam nevidím, ale to nebyla moje otázka.
Web: neuveden Mail: schován
Vďaka za vysvetlenie, pokiaľ viem tak u nás v SR takúto dotáciu nemáme. To už potom chápem aj tú poznámku o špekulantoch.
logo Urza.cz
kapky