Láska k ankapu – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Presly 79
Čas: 2023-10-26 00:00:02

Láska k ankapu

Je mi 44. Jsem dělník s minimálním vzděláním. Rodiče mě vychovali jako pravicového voliče. Politika mě zajímala jen povrchně, ale pocit, že nesu část zodpovědnosti, kam bude tato země směřovat, mě nutil volit. Jenže před osmi lety se mi narodilo dítě, a já pocítil ještě vetší zodpovědnost – ne k této zemi, ale k němu. Řešil jsem, jak ho co nejlíp vychovat a koho zvolit, aby alespoň nebylo hůř. Byl jsem zoufalý. A pak jsem náhodou narazil na žlutočerného dredaře. Láska byla na světě. Rychle jsem poznal, že jsem vždy byl anarchokapitalistou, jen to neměl popsané. Vždycky jsem někde v sobě věděl, že to dítě vychovávat nemusím, akorát mi všichni tvrdili opak. Vždyť to dítě už je člověk, jen mu chybí zkušenosti. Ty získá samo. Má role není ho vychovávat, stačí ho milovat, podporovat a dávat mu bezpečí a zázemí, aby ho moc nezkazil systém a můj strach. A co ta politika? Svoboda se nedává, svoboda se bere. A nelze se k ní provolit.
Přečtení: 1572

Autor: Rakusak Čas: 2023-10-26 08:04:18
Web: neuveden Mail: schován
Ja ankap(nebo spise spolecnost volneho trhu) beru jako ideal, ke kteremu je dobre smerovat, ale ktereho nikdy nedosahneme. Pokud by zde byl minarchisticky stat, byl bych stastny. Pokud se doziji alespon mensiho statu, ktery byl dejme tomu v devadesatkach, budu take happy.

Jinak role rodice subjektivni. Pro mne je vychova mych potomku zasadni. Z ankapackeho uhlu pohledu to ber tak, ze ty jsi ten, kdo mu dava zdroje, takze ty urcujes smer rodiny. Na druhou stranu i ja vychovavam pomerne benevolentne a snazim se detem doprat hodne svobody.
Web: neuveden Mail: karel12 v doméně centrum.cz
A pak jsem náhodou narazil na žlutočerného dredaře. Láska byla na světě...

Aha, tak proto se Urza rozvedl, už je mě to jasný.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky