Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Regis2 (strana 2)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: schován
Nečetl si to ale přesto pod to vybleješ svoje bláboly. Když si to nečelt tak ani nemůžou být relevantní - jinank řečeno strawmanuješ a ještě se k tomu přiznáš.

A zase si vymýšlíš. A teď ti to teda zdůvodním: o mých důvodech můžeš vědět velký prd, jelikož číst myšlenky neumíš. Jsou to nesmysly protože to co o mě meleš si nemyslím a ani jsem nic takového nenapsal.
Web: neuveden Mail: schován
Prostě anulace není rozvod. Při anulaci se konstatuje že nebyla splněna nějaká podmínka takže manželství není validní a nenastalo. Podobně jako by snad standardní soud zrušil smlouvu kterou podepsal někdo nesvéprávný nebo zlitej namol - nebyla platně uzavřena.

Nedá se použít na to, když někdo poruší ty sliby, které při uzavření dal. Katolické manželství se nedá vypovědět, ani když to chtějí oba. Je to de fatko smlouva 3 stran - manželé a Bůh - akorát to už je trochu metafyzická úvaha. Takže i když se na to jedna strana zvysoka vysere, tak ta druhá to furt musí dodržovat a pro další život je to hodně omezující, jelikož si nemůže najít jiného partnera.
Web: neuveden Mail: schován
Tak mohl jsem ti dát timestampy na ty zábavné momenty, že jo. Ale pak sem si řekl, že ne :-P. Přece nebudu sám kdo tu hodinu přetrpěl.
Web: neuveden Mail: schován
Chcelo by to aby si reagoval na to co skutečně lidi píší, ne co si vymyslíš. Nahradit kvalitou kvantitu, tedy že se potřebuješ vyblít pod každý zdejší text.
Takže třeba tady v tomto případě si můžeš ty Hoppeho esseje přečíst a vysvěltit kde se ve své argumentaci mýlí, místo tohohle demagogického blábolení. Ani nemusíš číst celou knihu, monarchiím se věnují dvě. Což je shrunuto to co mi vadí.

A k nesmyslům co sis vycucal o mě nemám co dál říct, než že jsou to nesmysly, které sis vycucal z prstu. Svoje tvrzení máš dokládát ty.
Web: neuveden Mail: schován
Abych upozornil na tvoji demagogii. Nemůžu za to že ani nejsi schopný pobrat o čem mluvím i když ti to vypíchnu a dám do uvozovek.
Web: neuveden Mail: schován
Dobré vědět že jsi trolko. Ano
Web: neuveden Mail: schován
Moje zpochybňování tvého kometáře je zpochybňování tvého komentáře. Kdybych chěl něco obhajovat tak bych napsal nečeho obhajobu.
Mám konkrétně problém s tím co jsi tu napsal, především o mě, protože je to tvůj výmysl a lež.
Web: neuveden Mail: schován
Se vším co sis o mě navymýšlel: " tvrdohlavě obhajuju feudalizmus" a s tím co píšeš o autorovi: "je mu milejší "feudální totalita""
Web: neuveden Mail: schován
Tak se těmi nekonkrétními blaboly přestaň a začni s něčím konkrétním. A ideálně i s něčím co je relevantní a ne tvůj nesmyslný výmysl.
Web: neuveden Mail: schován
Vidíš a zase si vymýšlíš. Prostě to bez demagogie neumíš, ani kdyby byla sebepitomější, jako teď.
Web: neuveden Mail: schován
Doporučuji. Má to jen hodinu a jsou tam vtipné momenty. :-)
Web: neuveden Mail: schován
Zjevně ne. Tak si to místo urážení dostuduj.
Web: neuveden Mail: schován
Si to vygoogli trolko.
Web: neuveden Mail: schován
A kde pak autor píše něco o feudální totalitě? Správně, nikde. To jen Norbert zase plácá svoje demagogie.
Web: neuveden Mail: schován
Už jsem ti říkal, že na nějaký tvoje stupidní videa klikat nebudu, tak s tím neotravuj. To je přesně co píšu. Fakt si mylsíš že to co si poslal (ať je to co je) někoho přesvědčí o tvých správnosti tvých postojů?
Já bych s těma tvýma obavama ohledně obchodu s dětmi souhlasil. A právě proto mě vadí styl tvojí komunikace, který je prostě smutný/směšný.
Web: neuveden Mail: schován
Tak bys ses o tom mohla naučit slušně bavit a argumentovat. Tvoje výlevy ať už zde nebo na fb, doprovázené často osobními útoky na člověka co se s tebou snaží slušně diskutovat, takové postoje akorát zesměšňují.
Web: neuveden Mail: schován
Pokud ti to vadí, tak na to ti stačí si vzít současný OZ nebo jakýkoliv jiný standard a při svatbě se na tuto konkrétní verzi odkázat. Na to nepotřebuješ ho plošně vnucovat všem a nenechat je aby si sami mohli nastavit pravidla svého vztahu a případného rozchodu.
Web: neuveden Mail: schován
Ne. Chci aby si sami mohli nastavit pravidla svého vztahu a případného rozchodu.
Web: neuveden Mail: schován
Když člověk něco slíbí, měl by to dodržet. O žádných inkvizitorech nebyla řeč, to si strč do řiti, ke svým ostatním demagogiím.
Web: neuveden Mail: schován
Obávám se, že to, jak funguje katolické manželství a jeho anulace úplně nechápete.
Web: neuveden Mail: schován
Za problém považuju že taková smlouva je cár papíru. Jedna strana ji může v klidu porušit a stát ji bude proti druhé straně bránit.
Pro věřící katolíky je to problém, jelikož církevní manželství je bez debaty do konce života. Když se na to druhá strana vykašle, protože naboženství ji třeba už netankuje, nic s tím nezmůže.
Web: neuveden Mail: schován
Tak v případě ŘKC je to dáno interními pravidly církve (kanonickým právem). Ne že bych toho chtěl využít, ale za štastné to nepovažuju. Nakonec za komunizmu to tak bylo. Stát cirkevní manželstí neuznával, takže na úřad se muselo zvlášť.

Stát ale náboženským rituálům nijak moc nebrání. Spíš považuju za problém, že si sice můžeš uzavřít co chceš, ale stát ti bude pak aktivně bránit to vymáhat - třeba kdyby sis dal podmínku věrnosti a v případě porušení nějakou sankci.
Web: neuveden Mail: schován
Ne. Spíš lidovce nebo tak něco. Radši se s nimi o politice moc nebavím :-P
Web: neuveden Mail: schován
Ok, chápu. To je prostě tím že ty státní věci z toho automaticky vyplynou. Ale pořád jde si udělat nějaký náboženský obřad, něco si slíbit a tak, přičemž by ho stát neuznával (takže budeme mimo tu množinu státních věcí). Pak to ale samozřejmě těžko půjde s pomocí státu nějak vymoct a nebude z toho plynout nic dalšího ke státním institucím které bohužel řeší zdravotnictví, adopce atp.
Web: neuveden Mail: schován
Co myslíš tou podmnožinou?
Cirkevní manželství typicky přidává spoustu věcí co státní vůbec neřeší - závazek plodit potomky, vychovávat k víře, věrnost až do smrti... Na druhou stranu třeba vůbec neřeší spousta věcí, řeší to státní manželství a které pak z toho státního uznání automaticky vyplynou (majektové poměry, podmínky rozvodu a tak).
Web: neuveden Mail: schován
Protože ho stát uznává. Ale nemusel by být a na jeho platnosti pro věřící se nic nezmění. Nevím co přesně uzavřel Rakušák, ale třeba z manželství v katolické církvi toho plyne mnohem víc než z civilního sňatku - viz obsah manželského slibu. Problém je, že nic z toho není ve státě vymahatelné.
Web: neuveden Mail: schován
Děkuji za vysvětlení. Ještě jsem dokoukal pár videí právě z vašich besed, a asi už to jak v Ježku fungujete chápu lépe. Rád bych se někdy na vaši besedu dostal, protože mě hned napadlo několik dalších dotazů xD.
Autor: Regis2 Čas: 2024-05-12 22:44:07
Web: neuveden Mail: schován
Její schopnost rozumět argumentům a argumentovat se blíží 0. Přijde mi to jako když občas zabřednu do rozhovoru o politice se svojí maminkou nebo babičkou. Ty budou mít do značné míry podobně konzervativní názory, a taky je nemají nijak extra promyšlené, na druhou stranu to od nich ani nečekám a nevadí mi to. On "profesionálky" bych čekal, že ty svoje názory bude schopná trochu logicky obhájit.

Kvituju že rozhovor probíhal v poměrně slušně a v klidu, na rozdíl třeba od rozhovorů s Hamplem, který se kvůli tomu neustálému překřikování nedá poslouchat.
Web: neuveden Mail: schován
Ako sa dá nevyužívat služba když ti ji baphomett poskytuje?
Web: neuveden Mail: schován
Mě přijde že měl periodu kdy nějakej rok relativně v klidu. Ale teď už zase najel na ubohé hysterické výlevy tohohle typu, které stály na začátku za tím, že se s ním Urza přestal komunikovat a publikovat ho. Teď je to ještě horší. Potřeboval by asi obejmout.
Web: neuveden Mail: schován
No je možné že že jen pořádně ještě nechápu jak v Ježku fungujete. Ale to jak jsem to předtím popsal jste nerozporoval.

Máte ve Ježku cíl? Myslím že ano: "Vše, s čím se v naší škole setkají, jim pomůže se někam posunout, rozvinout se, uvědomit si své priority, obstát v životě, ale není to ta jediná cesta." Nejste prostě jen hlídárna dětí, spíš vůbec nejste, resp. nebyli byste kdybyste nebyli státem nuceni k určité zodpovědnost, ne?
Snažíte se na děti působit v souladu s tímto cílem? Nabízet jim aktivity, lekce... které je budou posouvat a rozvíjet? Myslím že ano.
Asi jim úplně nenabízíte lekce toho, jak vařit perník, jak nenápadně krást v davu, jak psychicky manipulovat ostatními nebo tak něco. Doufám, že moc ne xD.

Rozdíl oproti běžnému přístupu k dětem je, že účast nemají povinnou. Takže se teoreticky může stát, že se vychovávat nenechají, a celý život ve škole prosedět v koutě u mobilu s TikTokem. Ale nemyslím si že by taková situace byla vašim cílem. Nebo se taky může stát, že se budou chovat vyloženě v rozporu s těmi cíly a třeba ostatním ubližovat. Ale to se snad taky moc něděje a když už tak se snažíte to napravit a v krajním případě můžete dítě vyloučit. Ne? Jelikož jsou aktivity dobrovolné, musíte se snažit je nabídnout tak, aby tam děti šly a nechaly se od vás vychovat. Dobrovolně, ale pořád vychovat. Když na vaše lekce nikdo nepřijde, budete se je snažit přepracovat aby zaujmuly.

Myslím že to pořád spadá pod běžně používaný termín "liberální výchova", kdy jsou děti "řízeny jen velmi málo nebo vůbec, nejsou na ně kladeny téměř žádné požadavky a pokud přece jen ano, není kontrolováno jejich splnění".
Web: neuveden Mail: schován
Už jsi podal ústavní žalobu, sepsal články a důkazy?
logo Urza.cz
kapky