Estetická kvalita učebnic – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: li
Čas: 2021-09-27 00:00:02

Estetická kvalita učebnic

Dnes jsem narazila na článek, kde se autor obává o „dobrý vkus svého dítěte“ – volá po tom, aby stát hlídal i estetickou kvalitu učebnic, nikoliv jen textový obsah. Na FB pod tím pak samé nadšené komentáře, že by to bylo moc potřeba. Co si o tom myslíte? Jaký vkus je ten nejlepší pro všechny? :)
Přečtení: 9474

Web: neuveden Mail: vit.herman v doméně gmail.com
O dobrý vkus dětí se neobávám, a už vůbec ne na základě kvality učebnic ve škole. Autor textu je evidentně designér, tak asi chtěl ukázat, že designu rozumí. A asi není anarchokapitalista, tak ho prostě napadlo, že by to měl hlídat stát :-)
Autor: li Čas: 2021-09-27 18:22:35 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Já také ne! :) O to víc mě zaujala diskuze pod tím článkem na facebooku... Ani si nemyslím, že by situace byla tak zlá, mám dceru ve druhé třídě a učebnice znám - dívám se na učebnice i v knihkupectvích - a vím, že nabídka je poměrně pestrá. Je zvláštní, že podobnými články je možné docela dobře manipulovat... Zajímavé je také to, že podle závěru článku autor "V roce 2018 inicioval založení Komise Rady hl. m. Prahy pro design a veřejný prostor, v níž od té doby působí. Věnuje se také designu městského mobiliáře, spolu se svou ženou se stará o uvedení designových vodních prvků do ulic Prahy." ...Takže pán patrně sedí v nějaké "komisi" a schvaluje co je pro občany v tomto směru vhodné...
Teď by zřejmě rád své služby nabídl i "komisi pro posuzování estetické kvality učebnic" a později má - jak sám píše - zálusk na komisi pro určování estetické kvality školního vybavení :)
cituji: "Dále by samozřejmě mohla následovat debata třeba o nábytkovém zařízení škol. Jako designér bych za ni byl moc rád, ale pojďme nejdřív vyřešit ty učebnice."
Prapodivná živnost, ale myslí to upřímně :)
Web: neuveden Mail: vit.herman v doméně gmail.com
Áááááá, pán se účastní komisí, to jsem zcela přehlédnul :-D Pak samozřejmě důvod asi nebude tolik nevinný, jak jsem psal :-)
Autor: li Čas: 2021-09-28 11:30:57 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
:)
Autor: li Čas: 2021-09-27 18:23:02 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
:D a ještě můj!
logo Urza.cz
kapky