Stat zejmena propaguje woke agendu a kvuli statu maji tito lide vice prostoru, nez by jim prisluselo prirozene na volnem trhu. Je potreba privatizovat zdravotnictvi a zrusit zdravotni dan, aby si tito lide platili sve operace a terapie ze sveho!
Je potřeba privatizovat zdravotnictví a zrušit zdravotní daň asi tak z milionů důvodů; je zajímavé, že zrovna trans lidé jsou to téma, ačkoliv stojí zdravotnictví prd prd nic oproti všem těm ostatním hrůzám, co se tam dějí. Takže ano, souhlasím, ale překvapuje mě, že to čtu zrovna tady; předpokládám, že i jen blbý Ludvík v blbém Motole si nakradl víc, než kolik stojí tranzice v celé ČR xD
Je to otazka subjektivni preference. Je amoralni silene zlo, ze stat nuti lidi pod hrozbou nasili prispivat na "zdravotni peci" o tyto lidi. At si kazdy plati to, co sam chce a muze si dovolit.
Ano, plati to pro vsechny. A ano, je to ma suvjektivni preference, ze to nechci vice nez prispivani pro nekoho jineho. A zminil jsem to proto, ze je to diskuse pod prednaskou toho transsexuala.
Myslím, že z mé přednášky celkem vyplývá, proč je z hlediska svobody lepší zaujmout ten postoj proti socialistickému zdravotnictví obecně, spíše než vypichovat tento fragment.
Samozrejme je dobre zaujmout ten postoj obecne, to samozrejme. Nic vsak nebrani tomu vypichnout nejaky priklad, na kterem lze krasne demonstrovat amoralnost a spatnost toho systemu. Ze je na to nekdo citlivy? Nekdo je zase citlivy na neco jineho.
A právě proto je dobré dělat to spíše obecně, tedy je-li Vaším cílem co největší svoboda; samozřejmě to můžete i takto vypichovat, pokud sice chcete svobodu, ale důležitější je pro Vás uspokojování nějakých vlastních emočních potřeb.
A jinak je prirozene, ze toto triggeruje konzervativce. Ale jak vzdy rikam, konzervativni jsem v osobnim zivote a preferencich. Rozhodne nechci tem lidem nejak skodit a nechci, aby jim skodil stat. Ti lide jsou mi lhostejni a dokud mi neskodi, nevadi mi.
Souvisi to i se statnim skolstvim, kdy stat vybira agendu, kterou budou detem drtit povinne do hlav... Mimochodem i woke veci souvisejici s tematem prednasky. :-(
Jinak obecne je preci jedno, proc nam prijde statni donuceni v ruznych oblastech spatne. Klicove je, ze se shodneme na tom, ze je treba statni zlo zrusit.
Chtěl bych víc takových podcastů na tohle témae. Některé argumenty mě docela překvapily. Hlavně je tady vidět, že i samotní trans lidé si mnohdy neuvědomují co od státu chtějí. Možná taky proto, že nejsou ancap. Třeba i nějaký rozhovor se socialistickým trans člověkem.
Lojza k Jeden princip:
Dlouho se mi to nestalo...ale zde musim souhlasit v plnem rozsahu a odpovedi na ty otazky by velice zajimaly i me.
Komentář 129268
Vajo k Urza v LibertyLoftu: Ekonomické chyby i „chyby“ politiků:
Grýndýl stejně jako války je taky geopolitika. Daně jsou sice lokální politika, ale ta je taky řízena geopolitikou (u nás zejména EU). Na článek na Mises snad ani reagovat nejde. Diskuse je zasviněna nějakým spamem či co to je. Nicméně ten článek je […]
Komentář 129267
Šlomo k Není odmítání očkování porušování práv ostatních občanů?:
Pokud se rozhodnu očkovat špatným očkováním (mohlo být špatné od začátku nebo ho mohl poničit někdo po cestě nebo mohlo být špatně aplikováno), ohrožuji tím své zdraví a konsekventně zdraví lidí kolem sebe?
Komentář 129260
ankap-ftw k Jeden princip:
NAP ovšem připouští výjimky pro hraniční situace, zejména možnost použít násilí pro obranu sebe nebo třetí strany a navíc jeho implementace neomezuje kolik dalších principů si může společnost přidat (např. Urzou často zmiňovaný zákaz týrání zvířat i když […]
Komentář 129233
hefo k Urza v LibertyLoftu: Ekonomické chyby i „chyby“ politiků:
Z odpovede implicitne vyplýva, čo si o tom myslím, a na tvoje imbecilné obmedzovanie na Áno/Nie odpovedám "nasrať!". Už si prestal biť svoju ženu? Áno/Nie Ak si nebol vyzvaný priamo Urzom, tak inými diskutérmi, to si pamätám. Ale nezávisle na […]
Komentář 129232
Vajo k Jeden princip:
Myslíte tím, že když se třeba s druhým dohodnete na tom, že on vám dodá zboží a vy mu zaplatíte, tak že pak není potřeba dogmaticky trvat na tom, že svou část dohody dodržíte? Morálka je záležitostí společenskou, dohodou mezi skupinou lidí. V různých […]
Komentář 129231
hefo k Legitimita sexu s dětmi:
Aj dospelý človek môže byť vyhlásený za nesvojprávneho, to, že do určitého veku sa (v rôznych veciach rôzneho a rôzne, ale hovorme všeobecne) predpokladá nesvojprávnosť, a od neho sa predpokladá svojprávnosť, má výrazné praktické výhody, aj keď pre […]
Komentář 129229
hefo k Urza v LibertyLoftu: Ekonomické chyby i „chyby“ politiků:
Ak by som si mal vsadiť, tak skôr na Urzu než na teba, ale aj motyka môže vystreliť. Ale od začiatku narážam na to, že si bol nie tak dávno vyzývaný zúčastniť sa podujatia s Urzom osobne a tam mu pred pozorným publikom položiť nejakú náročnú otázku, ale […]
Komentáře
Komentář 114818
Komentář 114834
Takže ano, souhlasím, ale překvapuje mě, že to čtu zrovna tady; předpokládám, že i jen blbý Ludvík v blbém Motole si nakradl víc, než kolik stojí tranzice v celé ČR xD
Komentář 114848
Komentář 114907
Komentář 114968
Komentář 115291
Komentář 115341
Komentář 115364
Komentář 115379
Komentář 115381
Komentář 114858
Komentář 114864
Jinak obecne je preci jedno, proc nam prijde statni donuceni v ruznych oblastech spatne. Klicove je, ze se shodneme na tom, ze je treba statni zlo zrusit.
Komentář 114827
nikdy, nikdy, NIKDY NEBUDEŠ REÁLNÁ ŽENA!
HAHAHAHAHAHAHAHAHHA
Komentář 115370
Komentář 115697
Komentář 115733
Komentář 114842
Třeba i nějaký rozhovor se socialistickým trans člověkem.
Komentář 115369
Nastavení zobrazení uživateli nechtěných a neschválených komentářů
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.