Autor: Adhd (neregistrovaný)Čas: 2021-02-22 22:02:46Titulek: Cena vs. vzácnost zdrojů
Dík za video Výhrada, která mě zatím napadá (kolem 40 minuty)je, že cena není daná pouze vzácností zdrojů. Např. některé auta Tesla měly fyzicky stejné baterie s potenciálem stejného dojezdu softwarově nastaveny na různou míru dojezdu a od toho omezeného či neomezeného dojezdu se odvíjela jejich cena. Šlo např. na dálku za příplatek autům dojezd baterie zvýšit. Navýšení ceny za plný dojezd tu nebylo dáno vzávností zdrojů užitých na baterii, ale jen tou službou plného využití baterie. Takže v diskuzi není myslím zcela pravdivé tvrzení, že cena nám, říká, kolik vzávných zdrojů bylo spotřebováno k výrobě dané věci. Těší mě, že to Urza později v diskuzi opravil či doplnil, když při podobném tvrzení později připustil, že cena se od vzácnosti zdrojů odvíjí, ale není dána poze ní.
Rakusak k Absurdita věkové hranice pro sex:
Byla ta 16 leta slecna pedofilni? Ne :-D :-D :-D Vadilo mi to ve 14? Ani omylem :-D :-D Co je ti do toho? Zamrdej si a dej pokoj slusnym lidem.
Rakusak k Absurdita věkové hranice pro sex:
Dite neni tvuj majetek ani robot. Na rozdil od otroka, ktery se stal otrokem na zaklade nejake smlouvy, dite s tebou zadnou smlouvu nepodepsalo. Muzeme si pomoci modelem z prirody. Matka medvedice take brani svemu medvideti, aby si ublizilo. Pres to mlady […]
Komentář 118105
bonbon k Absurdita volebného systému:
Není to tak úplně pravda, protože pokud by měla postoupit jen jedna strana/hnutí/koalice, tak se hranice sníží o jedno procento na 4/7/10 a pak případně ještě jednou na 3/6/9. Zdroj: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-247#p49.
Komentáře
Komentář 65045
https://www.youtube.com/watch?v=xat1GVnl8-k&list=RDlOfZLb33uCg&index=14
Komentář 65046
Komentář 65110
Výhrada, která mě zatím napadá (kolem 40 minuty)je, že cena není daná pouze vzácností zdrojů. Např. některé auta Tesla měly fyzicky stejné baterie s potenciálem stejného dojezdu softwarově nastaveny na různou míru dojezdu a od toho omezeného či neomezeného dojezdu se odvíjela jejich cena. Šlo např. na dálku za příplatek autům dojezd baterie zvýšit. Navýšení ceny za plný dojezd tu nebylo dáno vzávností zdrojů užitých na baterii, ale jen tou službou plného využití baterie.
Takže v diskuzi není myslím zcela pravdivé tvrzení, že cena nám, říká, kolik vzávných zdrojů bylo spotřebováno k výrobě dané věci.
Těší mě, že to Urza později v diskuzi opravil či doplnil, když při podobném tvrzení později připustil, že cena se od vzácnosti zdrojů odvíjí, ale není dána poze ní.