Platit daně je dobré, áno? – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: velkej Ká
Čas: 2016-12-15 00:00:02

Platit daně je dobré, áno?

Je jeden důvod, proč se z toho možná nevyhrabeme. Ten důvod je v přesvědčení obrovského množství lidí, že platit daně je správné, že je to dobro, že by každý měl, že když někdo platí daně, může dělat cokoliv a je to v pořádku atd. Argument, že daně jsou krádež, a tedy zločin, u těchto lidí reálně neuspěje. Oni věří, že stát je vyšší dobro, že poskytuje služby... a právě, zde je kámen úrazu.

Stát poskytuje služby, a - což je v kontextu prvního odstavce zajímavé - dle mínění mnoha lidí (často týchž) jsou tyto (všechny, mnohé, nebo některé) služby velmi špatné kvality. Přirovnejme na chvíli stát k piškotáři. Když místo piškotů začne vyrábět nejedlé sračky, nejlepší způsob, jak dát výrobci najevo svůj nesouhlas, je ty piškoty nekupovat a nechávat regály plné, případně dokonce bojkotovat stejného výrobce i v případě jiných výrobků. Někdo říká (a zůstaňme schválně v té analogii) - tak se odstěhuj od toho piškotáře na druhý konec světa. WTF? To nedává smysl. Správným přirovnáním k „tak to nekupuj“ je přeci něco zcela jiného, myšlenka, která je obvykle považovaná za trestný čin. Nekupuj to, nech to být v regále. Plať jen za to, co opravdu dostáváš. A za mizerné služby mizerný peníz, však je to v pořádku.

Když vidím, co všechno stát s daněmi dělá, a co dělá pro to, aby si je zasloužil, tak jen kroutím hlavou. Dotace agentovi na řepku tuhle, na jiné firmy, které to nepotřebují, támhle, oikofobní neziskovky berou z jedné kapsy, filmaři a autorské svazy z druhé, nepracující dostávají jen tak, kamarádi politiků dostávají na různých předražených zakázkách, policie sere na svou práci, soudy a úředníci rozhodují jak se zrovna vyspali, školství učí z velké části neefektivně a nepotřebné znalosti místo těch potřebnějších, silnice jsou děravé... no, mohl bych pokračovat ještě dlouho. A nejen, že jim je to málo, oni neřeknou ani prosté "děkujeme, že nám pořád, vy blbci, dáváte, vážíme si vás za podporu". Ne. Jenom urážejí, nadávají do zlodějů, xenofobů, pirátů, buzerují řidiče, podnikatele i zaměstnance, a vymýšlejí, jak by ještě víc rozeštvali společnost, aby mohli nerušeně brát ještě víc (a za nic).

A tohle je prý správné podporovat. Nasrat. Každá koruna daná státu bude použita proti vám. A proto: optimalizujte, optimalizujte, optimalizujte. Tento stát, který pohrdá snad všemi, si zaslouží padnout!
Přečtení: 37704

Autor: Dobrý Den (neregistrovaný) Čas: 2016-12-15 08:16:12
Promluvil jste mi z duše. Bohužel naprostá většina lidí v mém okolí souhlasí s daněmi a já jsem pro ně exot. Pěkné je, jak se v diskuzi proti mě spojí jakože pravičáci s voliči komunistů. To mi připomnělo příběh z knihy Roberta Merlea. Během náboženských válek ve Francii katolíci s hugenoty přestali se vzájemným násilím, aby ruku ruce upálili bezvěrce. Když bylo dokonáno, začali se zase mydlit mezi sebou.
Autor: velkej Ká Čas: 2016-12-15 10:19:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Fakt? No, a je to dobře, že tak začínají, nebo je to špatně, nebo je to jen omletý stereotyp a měl by se vyzkoušet jiný postup? Uvést kritizovaný názor/stav je přece základ kritiky, ne?
Autor: rolf Čas: 2016-12-15 08:41:43
Web: neuveden Mail: neuveden
To přesvědčení je skutečně pevně uchycené ve společnosti, co mě překvapuje, že i většina podnikatelů a živnostníků, které jsem potkal, je hluboce etatistická, možná jsou kritičtí, ale spíš jen ve smyslu, co oni to tam nahoře dělají a že to dělají špatně než ve stylu proč to vůbec dělají-to je zoufalé, protože tito lidí by měli být proti systému více méně nepřátelsky naladění.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-12-15 13:27:25 Titulek: Re: [↑]
nejedou na statni/obecni zakazky?To je taky potreba zkontrolovat
Autor: Lojza Čas: 2016-12-15 13:32:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zrovna ted jdu z jednani...firma, co dela nejake hadry, rozhodne nezije z dotaci ani statnich zakazek.(relativne velka firma, nebo rekneme na ceske pomery stredne velka firma (obrat okolo 100 milionu rocne)
Pan jednatel je jednoznacne pro EET, protoze alespon ty svine hospodsky uz nebudou moct dal okradat nas vsechny - protoze tim, ze neplatej dane, nas vsechny okradaj. Celej stat funguje na hovno - u nich casto zastavuji nebezpecne lide v autech, kdyz odvazi deti do skoly, vsichni tam mezi tema autama pobihaji. Reseni by bylo vsechny pokutovat, ale co si myslite, ja uz sel na MP, za starostou, za statnima policajtama a nikdo s tim nic nebude delat. Pritom kdyby kazdej dostal parkrat pokutu, tak uz by tam urcite nezastavovali...

Opakuji, jednatel stredne velke firmy. JA platim dane, jsem na to hrdej a vsichni by meli taky, protoze pak bysme se tu meli dobre, ale timhle zpusobem se tu dobre mit nebudeme nikdy.
Ze se zavrou nejake hospody? Tak se zavrou no...Lepsi, nez aby nas vsechny okradali...
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2016-12-15 09:15:39
Podle mě to je tím, že lidi, často i "na anarchistické" cestě, dokud přikládají aspoň minimálnímu státu důležitost to berou tak, že jinak než zdaněním to nejde.

V poslední přestřelce v práci o EET, kde na legitimitu/povinnost placení daní taky došlo jsem jel ty argumenty mírněji a odlehčeněji. Vypálil jsem na pár lidí co to hrotili že by ty daně měli platit oni, ne já a kolegové co taky sere že podražily všechny meny v okolí. Prej "Ale JÁ už platím a ty bys m+el taky!". Já na to že nechápu za co bych měl platit, že "My jsme si ale žádný EET neobjednali". Což sice nepadlo na úrodnou půdu u bejčáků, ale pobavilo nezúčastněné kolegy. Samozřejmě padl argument o okrádání státu a pár kolegů se dostávalo do varu. Ve mě to taky vřelo ale snažil jsem se být co nejvíc klidnej a odlehčenenej, tak jsem řekl že jedinej loupežník je tu stát a ti co s ním souhlasí. Pustili se do mě a tak řikám, Už neserte mě vy Runcajsové musim taky trochu pracovat.

Vtipný bylo jak hned začli někteří kolegové že "Runcajs byl švec, ale když mu zavedli EET, dal se radši na loupežnictví". Nechal jsem to pak už na lidech kolem, ať ty fanatiky stíraj.

Nevim jestli jsem něčeho dosáhl, ale každopádně je to první přestřelka tohoto typu, ze které jako "fanatici co to hrotí" vyšli zastánci daní a ne já anarchista. Nedal jsem jim KO, ale v očích kolegů co nemaji silný názory si myslim že jsem vyhrál na body aniž bych musel slevit z principů. Což je docela dobrý. Neřikám že mám problém z principu slevit a pružně brát daně jako otázku míry, protože už jsou stejně kurva vysoký. Ale jsem rád že se mi podařilo pěkně ustát i přestřelku o principu.
Autor: PeTaX Čas: 2016-12-15 09:30:37 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Taky se ale dostáváte do logické pasti, když napíšete, že daně „už jsou stejně kurva vysoký“. Tím posouváte jen úroveň diskursu na spor o to, jaká výše násilím loupených daní je ještě mravná.
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2016-12-15 10:22:39 Titulek: Re: [↑]
Bejt v logické pasti je možná blbý.

Horší je být v pasti sociální - bejt za kokota s kterým nemá cenu se bavit, tudíž takového, který má sice úžasně robusní a logicky neprůstřelné argumenty, které ale nikdo neposlouchá a ani poslouchat nechce. Nemůžeš mít vždycky všecko. Tentokrát vyjímečně se to povedlo, ale většinou se to nepovede. Alespoň ne mě.
Autor: velkej Ká Čas: 2016-12-15 10:38:21 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Můžeš se těšit představou, že jsou kokoti i na druhé straně, kteří taky nejsou zrovna hvězdami večírků. Všechno různě zdanit, co boháč, to zloděj, stát všechno zařídí, XYZ nefunguje, protože to stát nereguluje, nebo málo, nedohlíží na to, nebo málo atd. Tohle když někdo mele, tak si taky moc přátel neudrží, vyjma svého kruhu. Mám dojem, že kámoš, co se druhým nesere do života, je o něco milejší.
Autor: Lojza Čas: 2016-12-15 11:45:26 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Priznam se, ze me vubec nevadi byt v "socialni pasti". Je mi 40 a nejak jsem dospel do stavu, kdy se s moc lidma osobne nebavim, pac to jsou povetsinou kokoti, bavim se s dobrejma znamejma, kteri kokoti nejsou a tak nejak si sedime i v otazce "politiky" - nemusi to byt primo anarchisti, ale alespon ramcove se shodnem na zakladnich vecech...
Nepotrebuju denne mluvit s 50 lidma - to jsem delal, kdyz mi bylo 20-25 a fakt uz me to ani nebavi.
Autor: vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-12-15 13:36:18 Titulek: Re: [↑]
nekdy je dobry to vzit i trosku zesiroka a pak to vzit pres zavist k vegetu urednika.Pouzivas napr tohle?http://ankap.urza.cz/index.php?action=branch&id=22
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2016-12-16 00:08:32 Titulek: Re: [↑]
Argumenty používám různý, i ty o monopolu. Ale pokud to myslíš jestli odkazuju na Urzu, tak moc ne, záleží. Mimojiné i na tom, jestli si myslim že je ten člověk připravenej to vstřebat. V rozhovoru se špatně dávaji odkazy. Pokud něco posílám tak části o nemožnosti centrální ekonomické kalkulace. A většinou si ten člověk přečte stejně jen předposlední dva díly :-)
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-12-16 07:47:19 Titulek: Re: [↑]
ale argument o monopolu mi pripada jako dost zakladni:to je temer kriminelni,asocialni cinnost socialismu-zvysuje ceny chudakum a napakuje se na tom vykvet naroda.Paradoxne se socialismem zvysuji rozdily mezi chudaky a bohaci.Ti pak jsou stale drzejsi ke svym zamestnancum diky tomu,ze vysledkem cinnosti statu je nezamestnanost...atd.A to nemluvim o degeneraci z premnozeni tech nejvetsich kurev a jejich provokujicich spratku a jejich blbych matek barbinek...vsechno je nakonec opacne nez soudruzi z NDR ve sve dobrote zamysleli.
Jak se ptali umirajiciho rabina:Rekni nam rabbi,co ses za zivot naucil za nejvetsi moudrost?"Vsechno je jinak"...a umrel
Autor: Roman Čas: 2016-12-15 10:09:25
Web: neuveden Mail: roman.hocke v doméně gmail.com
Můžete prosím rozvést to "... že když někdo platí daně, může dělat cokoliv a je to v pořádku"? To jsem nikdy od nikoho neslyšel (a že už jsem slyšel věci! :-) Přijde mi to totiž nápadně v nepoměru k jinému evergreenu - "Pokuty musí být vyšší, boháči si jezdí jak prasata, zaplatěj pokuty a můžou si dělat co chtěj".
Autor: velkej Ká Čas: 2016-12-15 10:17:07 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zde jsem měl na mysli takové to často se v diskusi vyskytující přesvědčení "ať si dělá XYZ, ale hlavně ať platí daně", případně "dokud/pokud z toho platí daně, je to v pořádku".
Autor: Roman Čas: 2016-12-15 13:58:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: roman.hocke v doméně gmail.com
Díky, moc jsem se s tím nesetkal, ale už chápu, co myslíte.
Autor: Glande (neregistrovaný) Čas: 2016-12-15 10:42:45 Titulek: Re: [↑]
Sice jsem ten příspěvek nepsal, ale mě ten argument "..že když někdo platí daně..." přijde poměrně častý, byť ne doslovný.
Velká část lidí si myslí(alespoň dle mých zkušeností), že když platím daně, tak jsem lepší občan, tj. člověk. Protože platit daně je přece normální, no ne? Přijde mi to stejné jako s výpalným, když solím ( to přece všichni v okolí), tak jsem lepší, no ne? Vidíte ten rozdíl? ... já taky ne. A já věřím, že reálně i ta mafie poskytuje služby ochranné - určitě nedovolí, aby vás vydíral konkurenční gang, když jim to nahlásíte. Proto mezi sebou zavedenější gangy válčí o území/čtvrtě.
Pokud se někdo chlubí, že platí berně, tak je dle mě chudák, který vědomě nebo z blbosti kupuje piškoty, co se nedaj žrát a ještě o ně třeba ani nestojí a ještě to dává na odiv. Já vždycky uvádím příměr se zemědělcema - všichni okolo hudrujou, jak je třeba podporovat naše výrobce dotacema (ale mástním exkolchozníkům záviděj), tak se jich ptám : Chceš podporovat tvýho souseda xy, co má 300ha polí? Ok, vem si třeba litr ze svojí šrajtofle a jdi mu ho dát, "ať se mu líp podniká". To je vždycky krásná reakce.
Oni nechápou, proč by stařenka někde z Horní dolní neměla na každým rohlíku platit třeba zpackanou stavbu D8, po které v životě nepojede, protože je to vůbec nenapadne.
A nedávno jsme se neshodl jinak s kamarádem (!) kontrolorem z finančáku - už předem jsem mu řekl, že je můj třídní nepřítel, ale klidně se můžem bavit, pokud mi nešáhnou na podnikání. Ona opravdu velká část lidí zastává názor, že ti živnostníci, co neplatí daně "přece využívají státní služby - silnice, policajty, školy, doktory" a tudíž se vezou na černo, tak je třeba je skřípnout. A od něj dokonce ještě zazněla perla, že ti podnikatelé tu jsou přece od toho, aby odváděli do rozpočtu a ne, že poskytují to, o co je zájem. No, vymytej mozek, ale je to těžký.
Autor: Roman Čas: 2016-12-15 14:05:07 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: roman.hocke v doméně gmail.com
Kdysi dávno jsem měl jakousi "radost", že platím daně (~lepší člověk). Slyšel jsem, že stát je zadlužený a říkal jsem si, když každý zatneme zuby a dáme pár korun navíc, tak se přece musí z dluhu dostat a mít se zase fajn a příště si dá pozor. Po letech mě to nějak přešlo :-)

Oni nechápou, proč by stařenka někde z Horní dolní neměla na každým rohlíku platit třeba zpackanou stavbu D8, po které v životě nepojede, protože je to vůbec nenapadne.
Jj, jedna věc je, když nedobrovolně přispíváte na něco, co nepotřebujete (nebo si to umíte zařídit líp). Horší je, že dokonce přispíváte na věci, které jsou proti vašemu přesvědčení...
Autor: rolf Čas: 2016-12-15 11:06:24
Web: neuveden Mail: neuveden
Je to zkrátka novodobé náboženství, ten stát a demokracie, a těžko s tím jakýmikoliv argumenty pohnout, protože lidi si nechtějí vzít tu falešnou víru a bezpečí, které jim poskytuje.
Autor: velkej Ká Čas: 2016-12-15 11:20:39 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano, přitom paralel je hodně. Namátkou situace z přelomu 14. a 15. století, kdy řádily morové epidemie. Bůh se zlobí, je třeba utáhnout opratě, aby lid byl zbožnější! Srovnej s: Vybíráme mále peněz na daních, je třeba utáhnout opratě, aby lid platil víc!
Autor: PeTaX Čas: 2016-12-15 13:47:04 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
To je velmi přesná poznámka. Ano. Stát je novodobým náboženstvím. Je to kult.
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2016-12-15 16:57:20 Titulek: Re: [↑]
Sekta. :-) Proč státistům nepředhodit, že jsou něco jako scientologové. :-)
Autor: velkej Ká Čas: 2016-12-15 17:09:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ono mezi náboženstvím, sektou nebo kultem moc rozdílů nebude. Tedy alespoň ne těch podstatných. Je to jako s těmi rozdíly mezi mafií a státem.
Autor: Roman Čas: 2016-12-15 14:10:26 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: roman.hocke v doméně gmail.com
Blbé je, že tu víru vnucují i těm, kdo o ni nestojí. Ona by ta víra jinak přestala asi fungovat - jak by se chránili před někým, kdo žije mezi nimi, ale nespadá pod jejich zákony?
Autor: Lojza Čas: 2016-12-15 11:53:53
Web: neuveden Mail: neuveden
Oni to skutecne je na palici i u vcelku normalnich lidi - jakmile dojde na stat a dane a "statni zajem", tak se jim najednou prepne v mozku nejaky prepinac a stanou se z nich neskutecny idioti.
Zrovna ted o vikendu jsem byl po roce zase za rodicema a bavil jsem se o tech vecech s otcem. Otec byl vzdy VELMI aktivni antikomunista. Nevolil, otevrene proti nim vystupoval, divim se, ze ho nezavreli. Jeho rodicum komunisti ukradli majetek, rodicum me matky taky, byly tam nejake ty znicene zivoty a tak (ackoliv ne kriminaly).
A bavim se s nim a on porad, ze proste ten "statni zajem" je nedotknutelnej a nejdulezitejsi na svete a on by pro statni zajem udelal, co by bylo potreba...Daval jsem mu ten priklad od Urzy, ze kdyz mi sef rekne, abych sel nekoho zabit, tak je to spatne a kdyz to rekne vojakovi jeho sef, tak vojak jde a nekoho zabije a najednou to je jako ok. A on se se mnou do krve hadal, ze proste vojak plni STATNI ZAJEM. Tak jsem z nej pacil, co to ten statni zajem je a pry proste lidi co si zvolili politiky, tak ti rozhodujou, co je statni zajem a tak to proste je, protoze demokracie a proste statni zajem nadevse.
Tak jsem v jiz vyostrene debate kontroval tim, ze v tom 48 roce take byl statni zajem, aby jeho otci zebrali vsechen majetek, prodejnu, byt a vystehovali je nekam do nejake prdele - nakonec ty komunisti zvitezili v demokratickych volbach a byl to proste statni zajem a ten je nadevse.
A ze teda nechapu, co proti tomu ma, protoze to evidentne bylo spravne a co on vubec proti tem komunistum mel, kdyz to zniceni zivotu jeho rodicu bylo naprosto v poradku.

No, nakonec proti tomu nenasel zadny jiny argument nez "to se neda srovnavat" a na otazku proc uz nedokazal odpovedet, klasika.

Takze jak je videt, I clovek, ktery vylozene vystupoval proti "totalite" muze byt v podstate uplne stejny totalitar, jen si tu totalitu predstavuje trosku jinak nez ti, kdo ji aktualne vedou.
Autor: velkej Ká Čas: 2016-12-15 12:31:39 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jj, "to se nedá srovnávat" - a tady je kámen úrazu. Lidi odmítají srovnávat, i když jim to srovnání přineseš na stříbrném podnose. Lepší důkaz, že srovnávat lze, než to srovnání skutečně provést, neexistuje, ale přesto se tomu spousta lidí brání.

"To se nedá srovnávat." - "A co jsem tedy teď provedl, když ne srovnání?"
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-12-15 13:47:47 Titulek: Re: [↑]
jo on byl sice Josef bacharem v koncentraku,ale jinak je to slusnej clovek mamo
Autor: marek28 Čas: 2016-12-15 14:16:01 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Stejné zkušenosti. Jeden čas jsem se vyloženě zaměřoval na diskuse s antikomunisty - takovými těmi prohavlovskými s patetickými řečmi o svobodě, demokracii a občanské společnosti. Když jim vadí loupení majetku komunisty, proč jim nevadí loupení majetku demokraty, když je to v principu totéž. Úplně stejné odpovědi, že se to nedá srovnávat.

Podle mě je to o tom, že člověku se něco líbí a až sekundárně si k tomu hledá argumenty.
Autor: velkej Ká Čas: 2016-12-15 14:27:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tím se vlastně dostáváme k té Urzově první přednášce. Vypálím obrannou reakci a pak když jsem dotázán na argumenty, mám problém je najít. No jasně, protože tu obrannou reakci vypálila jiná část mozku než ta, která vymýšlí argumenty. No a pak to můj mozek nějak lepí a plácá se v tom... Vývojová psychologie říká, že takové reakce je příznakem toho, že cítíme ohrožení, nebezpečí, stres (a stresová reakce jde mimo logické myšlení, řeší ji mozkový kmen), nebo už musí jít o nějaký slintací reflex... Pak je ta poznámka s propagandou a vymýváním mozků dost trefná. Já zase říkám, že myšlenka života bez státu představuje ohrožení dosavadního hodnotového žebříčku, čímž působí jako rudý hadr na býka.
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2016-12-15 17:03:10 Titulek: Re: [↑]
Jenomže to je propaganda ve stylu toho vtipu A máš doma akvárko? :-D Halt to asi s tím mozkovým kmenem, jak píše Velkej Ká, bude pravda...
Autor: velkej Ká Čas: 2016-12-15 17:08:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jenom na okraj, kde jsem ten mozkový kmen vzal - nejsem psycholog, ještě jsem to podrobně nestudoval, ale prostě se mi zalíbila přednáška paní psycholožky Nováčkové (těch přednášek existuje víc, viděl jsem jich pár, líbily se mi všechny, ale vybírám). Sice to není anarchistka (jak sama řekla v jednom rozhovoru, který teď hledat nebudu), ale do klasického školství tepe fakt dobře a poznávám v tom i to, co jsem ve škole prožil já (rovnou přiznám, byl jsem často v pozici té Aničky): https://www.youtube.com/watch?v=7cnxm-OatVs
Autor: Lojza Čas: 2016-12-15 17:32:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Dik za odkaz, super
Autor: Glande (neregistrovaný) Čas: 2016-12-15 20:15:15 Titulek: Re: [↑]
Zato ale první tři příspěvky v diskusi pod tou propagačkou ukazují, že to mezi lidmi ještě není tak zlý (nebo už není):
1)Daňové ráje jsou důsledkem daňových pekel.

2)To jsou argumenty jak od Babiše ...
Že nikdo neřeší, že důvodem je velmi vysoké zdanění, kteřé ožebračuje všechny ...
Vždyť socialismus byl konkrétní příklad a jedinečným soicálním experimentem, který jen potvrdil to, že čím více státu (daní, byrokracie, přerozdělování, nařizování, špehování, šmírování ......), tím chudší společnost ...

3)Hlavně by to chtělo si došlápnout na daňová pekla.
A hlavně na dotační ráje.
Co na tom, že vybereme 100% daní když se to rozfrcá na nesmysly.
To ať ty peníze raději zůstanou lidem v kapsách a utratí je dle svého.
Autor: Tomáš Macháček (neregistrovaný) Čas: 2016-12-15 21:32:54 Titulek: Re: [↑]
Ale jo. V komentářích na Idnes to obvykle není samý komunista, jak na Novinkách. Ale takovýto "z toho by se dalo postavit to a tamto" vážně na spoustu lidí platí.
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Je jeden důvod, proč se z toho možná nevyhrabeme. Ten důvod je v přesvědčení obrovského množství lidí, že platit daně je správné,
.......................................................................................

To ještě není to nejhorší v životě vezdejším,

mnoho lidí je přesvědčeno, že vstupovat do manželství je správné
a přitom to je ještě větší ekonomický průser pro danou vosobu, nežli ten stát
a přesto to lidi nadšeně dělaj...

To jsou prostě ty pudy,
ty jsou mnohem silnější než rozum,
a tak člověk jedná spíše nerozumně nežli rozumně, nebot je tak od přírody naprogramován, aby mnohokráte šel sám proti sobě
a ještě z toho měl dobrej pocit..

Proto ten stát tak lehce prochází, nebot jde o ovčí pud stádnosti,
prostě příroda nás vojebává....
Autor: Lojza Čas: 2016-12-17 20:48:54 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To moc nechapu...vstoupil jsem do manzelstvi a ekonomicky jsem si spise polepsil, nez kdybych zil sam. V cem by mel byt ten problem?
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-12-18 00:25:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tak si ještě pořid děti,
to si pak ekonomicky polepšíš ještě mnohem více,
vlastně čím víc dětí, tím lepší ekonomická situace
a tím více volného času...
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-12-18 00:36:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tedy i já jsem si manželstvím značně ekonomicky pomohl,
nebot,
když jsem se rozvedl tak jsem dostal od státu byt, který jsem pak prodal a za něj si koupil malou nemovitost...
Ale na druhou stranu jsem zase platil dvacet let alimenty,
takže se to srovnalo...

Nejlepší jsou ovšem sbnatky z rozumu,
proto si králové brali princezny a ne služky...
logo Urza.cz
kapky